Co je optizorb

Co je optizorb?

V čem spočívá technologie OPTIZORB a jak funguje?

Paracetamolové tablety se snadno užívají, jsou lehce dostupné, účinné a vhodné pro velké množství lidí. Standardní paracetamolové tablety se však někdy pomalu rozpouštějí a vstřebávají, což prodlužuje dobu, než začnou účinkovat. Výrobce Panadolu proto vyvinul patentovanou technologii, díky které se tableta začne rozpadat již za pět minut. Tato nová technologie má název Optizorb.

Co se stane, když spolknete tabletu?

  1. fáze: Rozpad – tableta se rozpadne na menší kousky, kterým se říká granule.
  2. fáze: Rozpuštění – granule se rozpadnou na dostatečně malé částečky, které se v žaludku rozpustí.
  3. fáze: Vstřebání – rozpuštěné částečky jsou nakonec vstřebány. Dostanou se do krevního oběhu a poté na místo svého účinku, kde mohou začít naplno účinkovat.

Čím se liší tablety obsahující technologii Optizorb?

Panadol Novum obsahuje technologii Optizorb. Díky ní se tableta rychle rozpouští a začíná rychleji působit.

Technologie Optizorb představuje kombinaci složek, které společným působením urychlují rozpad a rozpouštění paracetamolové tablety v žaludku.

Mezi tyto složky patří:

  1. Přirozeně se vyskytující látka, která způsobuje, že se tableta chová jako houba. Po vstupu do žaludu nasákne vodu, roztáhne se a rozpadne.
  2. Běžná složka často používaná v tabletách, která při kontaktu se žaludečními kyselinami uvolňuje malé množství oxidu uhličitého, jenž napomáhá rozpadu tablety.
  3. „Super-rozvolňovadlo“, které způsobuje ještě větší roztažení tablety, čímž urychluje proces rozpadu.

Výsledkem je, že tableta se rychle rozpadne a může tedy začít rychleji působit. Studie prokázaly, že tablety Panadol, obsahující technologii Optizorb, začínají uvolňovat léčivou látku již 5 minut po požití.